NÁŠ INTIMNÍ ŽIVOT

ODDEJTE SE SVÉMU PROŽITKU


V průběhu života dochází v těle ženy k mnoha změnám, které často ovlivňují rovnováhu v intimní oblasti a zdraví, což občas omezuje celkové potěšení, které zažíváme při pohlavním styku.


Ačkoliv emoční pozadí hraje klíčovou roli ve vytváření sexuální touhy a v uspokojení, udržování zdraví v genitální (vulvovaginální) oblasti je nezbytné a souvisí se sexuální pohodou a potěšením.

Tkáň vulvovaginální oblasti podléhá neustálé výměně buněk a je citlivá na množství vnitřních i vnějších faktorů, které mohou pozměňovat fyziologickou vaginální lubrikaci. Snížená míra vaginální lubrikace může vést k intenzivní bolesti během pohlavního styku a následně snížit touhu a také zvýšit riziko vzniku poranění genitálu a infekcí.

Bylo pozorováno množství faktorů, které mohou ovlivňovat vulvovaginální zdraví: Stres, léčba antidepresivy, dlouhodobé užívání antikoncepce, hormonální změny související s věkem a náhlý nárůst nebo úbytek hmotnosti.

Estrogeny jsou primárně ženskými pohlavními hormony, které odpovídají mimo jiné za regulaci našeho reprodukčního/genitálního systému. Kolísání hladin estrogenů nás ovlivňuje mnoha různými a odlišnými způsoby jak fyzicky, tak emočně, zejména v období menopauzy, která tvoří milník v životě každé ženy.

Nízké hladiny estrogenů mohou narušovat kvalitu našeho sexuálního života a pocit zdraví. V takových případech se u nás často objevují příznaky, jako:

  • obecně snížená míra lubrikace (suchost pochvy, pokožky, oblasti očí, úst atd.)
  • snížená síla a tonus poševní stěny a rtů
  • oslabené vlasy a nehty
  • matná, povadlá pokožka a zvýšený výskyt vrásek
  • sklon k nárůstu hmotnosti a zvýšené hromadění tuku v oblasti břicha
  • snížení svalového tonu

Zjistěte, jak LIBIFEME® může pomáhat zachovat zdravý a intenzivní intimní život!