NÁŠ INTÍMNY ŽIVOT


V priebehu života každá z nás prechádza životnými situáciami ovplyvňujúcimi našu vnútornú rovnováhu, duševnú pohodu a zdravie, ktoré následne obmedzujú potešenie, ktoré pohlavný styk so sebou prináša.


Hoci emócie zohrávajú kľúčovú úlohu pri vzbudení sexuálnej túžby a uspokojenia, zachovanie zdravej genitálnej (vulvovaginálnej) oblasti je nevyhnutné a je spojené so sexuálnym pôžitkom a potešením.

Tkanivo vulvovaginálnej oblasti je oblasťou neustálej obnovy buniek a je citlivé na početné vnútorné a vonkajšie faktory, ktoré môžu zmeniť fyziologické zvlhčenie sliznice vagíny. Zníženie lubrikácie vagíny môže viesť k intenzívnej bolesti počas pohlavného styku a následne k zníženej túžbe a k zvýšenému riziku vzniku genitálnych lézií a infekcií.

Bolo pozorovaných viacero faktorov, ktoré časom ovplyvňujú vulvovaginálne zdravie, ako sú: stres, liečba antidepresívami, dlhodobé užívanie hormonálnej antikoncepcie, hormonálne zmeny súvisiace s vekom a náhle zvýšenie alebo zníženie telesnej hmotnosti.

Estrogény sú primárne ženské pohlavné hormóny, zodpovedné, okrem iného, za reguláciu nášho reprodukčného / pohlavného systému. Kolísanie hladín estrogénu nás ovplyvňuje mnohými spôsobmi, ako fyzickými, tak emocionálnymi, najmä keď sa blíži obdobie menopauzy, míľnik v živote každej ženy.

Nízka hladina estrogénu môže narušiť kvalitu nášho sexuálneho života v podobe:

  • všeobecne zníženej lubrikácie (suchosť sliznice vagíny, pokožky, očí, sucho v ústach atď.)
  • straty pevnosti a pružnosti stien vagíny

a tým aj celkový pocit pohody, kedy sa často vyskytujú príznaky, ako:

  • oslabené vlasy a nechty
  • matná, ochabnutejšia pokožka a zvýšený výskyt vrások
  • tendencia prírastku na hmotnosti a zvýšená akumulácia tuku v brušnej oblasti
  • strata svalového tonusu

Zistite ako Vám LIBIFEME® môže pomôcť udržať zdravý a aktívny intímny život!