Mes, moterys, gyvenime patiriame daugybę kūno pokyčių, turinčių įtakos mūsų intymaus gyvenimo pusiausvyrai ir gerovei. Dėl kai kurių nebegalime džiaugtis lytinio akto teikiamu malonumu.


Nors emociniam fonui tenka pagrindinis vaidmuo kuriant lytinį potraukį ir pasitenkinimą, sveikos lytinių organų (vulvos ir makšties) būklės palaikymas, yra būtinas ir neatsiejamas nuo seksualinės gerovės bei malonumo.

Vulvos ir makšties srities audinių ląstelės nuolat atsinaujina ir yra jautrios daugybei vidaus ir išorės veiksnių, galinčių turėti įtakos fiziologinei makšties lubrikacijai. Makšties sausumas gali lemti intensyvų skausmą lytinio akto metu ir dėl to sumažėjusį potraukį bei išaugusią lytinių organų pažeidimų ir infekcijų riziką.

Makšties ir tarpvietės sveikatai įtakos turi daugybė veiksnių, tokių kaip: stresas, gydymasis antidepresantais, ilgalaikis kontraceptikų naudojimas, su amžiumi susiję hormoniniai pokyčiai, staigus svorio priaugimas arba netekimas.

Estrogenas – pagrindinis moterų lytinis hormonas, atsakingas už reprodukcinės/lytinės sveikatos reguliavimą. Estrogeno lygio svyravimai daro įtaką artėjant menopauzei – svarbiam etapui kiekvienos moters gyvenime.

Žemas estrogeno lygis gali turėti neigiamos įtakos mūsų seksualinio gyvenimo kokybei ir gerovei. Tokiu atveju dažnai vargina šie simptomai:

  • bendrasis išsausėjimas (makšties, odos, akių, burnos sausumas);
  • sumažėjęs makšties sienelių ir lytinių lūpų storis bei tonusas;
  • susilpnėję plaukai ir nagai;
  • suglebusi, elastingumą praradusi oda, išryškėjusios raukšlės;
  • išryškėjusi tendencija priaugti svorio, riebalų kaupimasis pilvo srityje;
  • tonusą praradę raumenys.

Sužinokite, kaip LIBIFEME® gali padėti mums išsaugoti sveiką ir šviesų intymų gyvenimą!